Transfer znalostí

avcr-logo

Propojujeme vědu s byznysem

Barbara Paldus ambasadorkou vědeckého transferu

Nadační fond Neuron na podporu vědy zahajuje spolupráci s Barbarou Paldus. Vědkyně a podnikatelka s českými kořeny a mezinárodními zkušenostmi bude ambasadorkou vědeckého transferu.

Transfer vědy do byznysu je pro Neuron jedním z klíčových témat a Barbara Paldus bude s vědci, transferáři, byznysmeny a investory sdílet své zkušenosti

Vizionářka, vědkyně, podnikatelka a výkonná ředitelka Barbara Paldus studovala na Stanfordské univerzitě, kterou absolvovala s doktorátem v elektrotechnice. Původně měla nakročeno k akademické dráze. Nakonec ji ale zlákal svět byznysu a ukázalo se to jako správný krok. Má více než 20 let zkušeností s rozvíjením lokálních i mezinárodních trhů v oblastech biologického zpracování, personalizované medicíny, buněčné terapie, biotechnologických kosmetických produktů a analytických technologických nástrojů.

„Když jsem prodala miliardovou firmu přestala jsem soutěžit s tátou.“

Jejím otcem je Josef Paldus, uznávaný vědec v oblasti kvantové chemie a aplikované matematiky, který v roce 1968 emigroval do Kanady a stal se profesorem na University of Waterloo. Je autorem 350 vědeckých prací, získal řadu čestných doktorátů a ocenění, včetně ceny Patria v rámci České hlavy nebo ceny Neuron za přínos světové vědě.

V minulosti Barbara Paldus založila a stála v čele společností Picarro a Finesse Solutions, Právě prodej Finesse Solutions jí a investorům vynesl 225 milionů dolarů. Mimochodem, v zařízeních, na jejichž vývoji se ve firmě podílela, se vyrábějí i vakcíny proti covidu-19. V současnosti se věnuje dalšímu projektu, společnosti Codex Beauty Labs jež vyrábí organickou, udržitelnou, na vědeckých poznatcích založenou kosmetiku. Dosud získala 41 patentů.

„Naším posláním je vést kosmetický průmysl k vědeckému přístupu a přístupu založenému na datech. Jak v získávání ingrediencí, v bezpečnosti produktů, jejich účinnosti i celkové udržitelnosti. Nevěřím na vyprávění příběhů. Pokud nevidím podpůrná data a vědecké důkazy, pak tomu nevěřím,“ řekla pro HN Paldusová.

Zdroj: Nadační fond Neuron, HN.cz