Transfer znalostí

avcr-logo

PORTÁL TRANSFERU AV ČR

Propojujeme vědu s byznysem

Novinky v přehledu dotačních programů a příležitostí

Hledáte finanční podporu pro svůj projekt? Zkuste přehled Dotačních výzev a programů na Portálu transferu AV ČR. Najdete zde aktuální výzvy u programů NAKI III v oblasti výzkumu humanitních věd, THETA v oblasti energetiky a ERA-NET Cofund v oblasti materiálových věd a příležitost prezentovat své technologie v oblasti medtech pro investory v USA a získat zajímavé ceny a kontakty.

Najdete zde například program na podporu aplikovaného výzkumu v humanitních oborech NAKI III, který klade důraz na transfer znalostí do praxe. Má 26 tematických priorit a žadatel může dostat k řešení až 58 měsíců.

Přehled Dotačních výzev a programů pro aplikovaný výzkum a transfer technologií obsahuje i odkazy na sledované informační zdroje veřejných i komerčních dotačních programů s uvedením stručného popisu a odkazů, a také aktuality v dané oblasti.

Kdy to TAK bude?

„Prioritou je dokončit schvalování OP TAK ze strany Evropské komise co nejdříve, a nabídnout tak zejména malým a středním podnikům možnosti podpory v oblastech výzkumu a inovací, rozvoje podnikání a dovedností, digitální infrastruktury, energetiky, čisté mobility nebo cirkulární ekonomiky,“ upřesňuje ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost na období 2021–2027 byl 22. prosince 2021 oficiálně předložen Evropské komisi a na jednotlivé aktivity v rámci něj je připraveno celkem 81,5 miliardy korun.

V přípravě je i několik dotačních programů pro výzkum a vývoj pro firmy z celé republiky. Podle společnosti Ennovation tyto dotace využijí výrobní a strojírenské podniky, IT a energetické firmy, chemický průmysl, nanoprůmysl, papírenství a potravinářství. Žádat mohou organizace z jakéhokoliv odvětví.

Stručně, jasně, přehledně a hlavně včas

Již brzy čeká přehled Dotačních výzev a programů několik změn, které přispějí k jeho uživatelské vlídnosti. Pokud víte o nějakém dalším podpůrném nástroji či užitečném zdroji informací o výzvách a dotacích, prosím, napište na hruska@ssc.cas.cz a my jej do seznamu zařadíme.