Co zde najdete?
Krátce, nabídky ze všech tří vědních oblastí. Namátkou od nového katalyzátoru umožňujícího efektivní proměnu odpadního metanu na průmyslově využitelný metanol. UFCH JH AV ČR zde nabízí licencování a společný vývoj s výrobci katalyzátorů a specialisty na škálování a komercializaci petrochemických technologií. Třeba až po Klimatický větrný tunel s řízenou rychlostí větru a řízenými teplotními podmínkami. Tato technologie je uzpůsobena pro modelování synergického působení povětrnostních vlivů na historické i moderní stavební konstrukce a prvky. ÚTAM AV ČR poskytuje možnost využít tunel i externím subjektům, včetně odborného poradenství.
„V online Databázi technologií na Portálu transferu AV ČR nyní najdete 69 nabídek připravených pro partnery z řad průmyslových podniků, finančních investorů i veřejného sektoru. Těší nás, že do ní každý měsíc přibývají další nové technologie. Produktové listy jednotlivých technologií jsou určené pro zájemce z průmyslu a dalších odvětví, a jako takové se v online formě skvěle osvědčily. Nová aktualizovaná brožura by tak měla pomoci s dalším šířením povědomí o možnostech, které vědecká pracoviště nabízejí,“ doplňuje Radka Šmídová, manažerka marketingu z CeTTAV.
Přenos má přednost
Jednoduše řečeno, Centrum přichází s dalším střípkem do mozaiky s názvem transfer. K dispozici bude nové vydání nabídkové brožury i účastníkům Akademického sněmu, nejvyššího orgánu Akademie věd ČR. Vedení největší vědecké instituce v ČR považuje přenos vědeckých poznatků do praxe za jednu ze svých hlavních priorit. Díky tomu připravuje Centrum transferu technologií AV ČR nové služby zaměřené na rozšíření podpory transferových aktivit, a to jak v rámci pracovišť a ústavů AV ČR, tak na vytvoření silných vazeb s obchodními partnery.
Na závěr poděkování. To patří všem, kteří se na zrodu brožury TECHNOLOGIE LABORATOŘE PŘÍSTROJE podíleli. Především pak vědeckým týmům a kolegům z transferových oddělení Akademie věd ČR. Speciální poděkování pak patří paní Ireně Vítkové za práci korektora.