Transfer Portal

avcr-logo.jpg

Transfer Portal CAS

Connecting business with science

TTO Service Catalogue

We are Centre of Technology Transfer of the CAS (CeTTAV). We are a guide through the labyrinth of transfer pathways from funding to intellectual property management to marketing and communication of scientific discoveries. We are intermediaries and partners, whose aim is to connect our scientific institutions with the business scene.

program prak

Představujeme nový dotační program AV ČR s názvem „Program rozvoje aplikací a komercializace„. Cílem programu PRAK je akcelerace přenosu technologií a znalostí do praxe. Účelem Programu je zajistit financování aktivit potřebných pro přenos znalostí a motivovat výzkumné pracovníky k aplikaci a komercializaci výsledků jejich výzkumu

CETTAV - VÁŠ PARTNER DO PROGRAMU TECHNOLOGICKÉ INKUBACE

Zprostředkujeme vám možnost zapojit volnou kapacitu vašich laboratoří a odborných pracovišť do tohoto projektu za standardních tržních podmínek. Zároveň také nabízíme přímou pomoc vašim spin-offům, které by se do programu chtěly přihlásit.

Recommendations for keeping laboratory notebooks from the perspective of intellectual property protection

General recommendations for maintaining laboratory notebooks so that they serve their purpose effectively. Requirements for different types of research and laboratories are likely to vary, but in all cases a well-maintained notebook provides a reliable tool for the demonstrable recording of research methods and results. It is a valid record that preserves the researcher’s, employer’s or investigator’s rights to the research results and can help protect intellectual property.

DOTAČNÍ PROGRAMY PRO APLIKOVANÝ VÝZKUM A TRANSFER TECHNOLOGIÍ

Na tomto místě naleznete aktuální přehled domácích i evropských dotačních výzev a programů souvisejících s aplikovaným výzkumem a vývojem, s uplatňováním výsledků výzkumu v praxi, a také s podporou na výzkum v oblasti pandemie COVID-19. Dále zde naleznete odkazy na již existující platformy výzkumných organizací a podniků umožňující zahájení nových spoluprací a transfer znalostí a další důležité informace a aktuality.

Smluvní vzory SARS COV-2

Smluvní vzory se vztahují k typickým situacím, ke kterým dochází při spolupráci výzkumných pracovišť s aplikační sférou a zohledňují specifika současné situace v souvislosti s epidemií koronaviru SARS CoV-2. Vzory jsme připravili ve spolupráci s právníkem Mgr. Mikulášem Vargicem a dalšími specialisty na právo VaVaI. Pro získání těchto vzorů, prosím, kontaktujte Michala Beluského. Najdete zde i sekci FAQ, která obsahuje přehled často kladených otázek souvisejících se současnou situací.

Download