Centrum transferu AV ČR poskytuje poradenství, pomáhá se zajištěním navazujícího financování i získáváním kontaktů. Projektoví manažeři a marketéři CETAV vám rádi nabídnou součinnost při komercializaci vašich vědeckých výsledků.
CETAV nabízí vědeckým týmům odbornou součinnost při získání projektu Sigma, ověření praktické využitelnosti výsledků výzkumu
SIGMA (Proof of Concept) je určen pouze pracovištím, jež prokážou existenci fungujícího systému komercializace a zhodnocování výsledků.
CETAV nabízí pomoc se získáním projektu a to:
Výkonné aktivity musí zajišťovat oddělení transferu znalostí (CTT). Rozhodovací aktivity musí zajišťovat k tomu zřízená Rada pro komercializaci (RPK).
CETAV dlouhodobě disponuje potřebnými lidskými a odbornými kapacitami a nabízí pracovištím komplexní podporu v oblasti TZT. V minulosti jsme úspěšně podpořili Ústav struktury a mechaniky hornin AV ČR při získání podpory z předchozího PoC programu TA ČR (GAMA 2 – podprogram 1 – proof-of-concept).
V případě zájmu o spolupráci s CETAV neváhejte zavolat vedoucího oddělení OPT Michala Beluského.
CETAV nabízí vědeckým týmům odbornou součinnost při podávání žádosti a přímou účast v konsorciu.
Jedním z hodnotících kritérií výzvy je zapojení pracovníků TZT do projektu, kvalita výzkumných záměrů a aplikační potenciál uplatnění výsledku.
CETAV nabízí pomoc se získáním projektu a to:
Centrum intenzivně rozvíjí své odborné kapacity a je připraveno navrhnout konkrétní oblasti spolupráce a využít postupy, které pomohou zvýšit aplikovatelnost výsledků.
Mezi hodnotící kritéria patří mj.:
V případě zájmu o spolupráci s CETAV neváhejte zavolat vedoucí oddělení ORT Kláru Langerovou.
TAČR vyhlásila 4. veřejnou soutěž programu SIGMA zaměřenou na podporu zhodnocování výsledků výzkumu (Název výzvy: „Podpora aktivit „Proof of Concept” ve výzkumných organizacích“). Pracoviště AV ČR mohou získat až 15 mil. Kč na podporu ověření praktické využitelnosti svých výsledků výzkumu. Obdrženou podporu následně pracoviště rozdělí mezi jednotlivé výsledky, resp. „dílčí projekty“ (na jeden dílčí projekt může být přiděleno až 3 mil. Kč z celkové dotace).
Soutěžní lhůta končí 17.1.2024. Z toho důvodu a v případě vašeho zájmu o spolupráci, prosím kontaktujte co nejdříve Michala Beluského, abychom se domluvili na společném postupu přípravy projektové žádosti.
Řešení projektu je možné zahájit nejprve v červenci 2024 a nejpozději v září 2024, přičemž délka řešení projektu se musí pohybovat v rozmezí 24-48 měsíců. Maximální výše podpory na jeden projekt činí 15 mil. Kč.
Oproti předchozímu obdobnému programu GAMA je maximální intenzita podpory stanovena na 80% a zbývajících 20 % je tedy nutné dofinancovat z jiných zdrojů. Mezi způsobilé náklady patří osobní náklady včetně stipendií, náklady na subdodávky, ostatní přímé náklady a nepřímé náklady. Podmínkou účasti v soutěži je zveřejnění účetních závěrek.
Příklady nabízených služeb CETAV uvedených v kapitole Nabídka:
V této souvislosti viz zejména dokumenty Strategie transferu znalostí a technologií AV ČR, Východiska pro spin-off, Katalog služeb CETAV a věcný záměr včetně interní směrnice Programu rozvoje aplikace a komercializace AV ČR (PRAK).
Povinné aktivity: Aktivita 1. Řízení projektu Aktivita 2. Vytvoření, realizace, či prohloubení spolupráce mezi výzkumnými organizacemi a aplikační sférou Aktivita 3. Realizace orientovaného výzkumu ve spolupráci se subjekty aplikační sféry
Volitelné aktivity: Aktivita 4. Příprava společně zpracovaných projektových žádostí se subjekty z aplikační sféry do národních i mezinárodních grantových schémat souvisejících s aktivitami a zaměřením projektu Aktivita 5. Modernizace infrastruktury a pořízení nezbytného vybavení Aktivita 6. Zapojení zástupců aplikační sféry do výuky, včetně vedení studentských prací
Posuzovat se bude i soulad s RIS3 a KET (cíle, mise, strategie), open science principy, rovné příležitosti, gen
CETAV Centrum transferu AV ČR
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
Vodičkova 40, 110 00 Praha 1, Česká republika
Developed by PowerHUB