Aktuality

Technologie, laboratoře, přístroje je název tištěného katalogu produktových listů, který vydalo Centrum transferu technologií AV ČR. Přehledně ukazuje, jakou šíři výsledků je možné nabídnout průmyslovým podnikům, institucím státní správy a v neposlední řadě výzkumným subjektům doma i v zahraničí. Katalog obsahově čerpá z databáze Portálu transferu AV ČR a je určen pro externí i interní použití.
Pozvánku na on-line konferenci s názvem Frontier by PatSnap, nabízí analytik CeTTAV Jakub Hruška. A kdy se můžete připojit k akci s neomezeným inovačním potenciálem a propojit se tak s nejinovativnějšími mozky světa? Už za 21 dní, ve čtvrtek 14.10. (cca 14.00 – 23.00 českého času).
Tři projekty z pěti, které ústavy Akademie věd ČR přihlásily do Transfera Technology Day, postoupily do finále letošního ročníku soutěže. To se bude konat 21. 10. 2021 v prostorách Národní technické knihovny v Praze. V plánu je i přímý přenos přenášený na YouTube.
Před nedávnem jsme na Portálu transferu AV ČR sdíleli článek z online workshopu agentury CzechInvest s podtitulem Duševní vlastnictví jako akcelerátor růstu. Své know-how v něm sdílela podnikatelka s mnohaletými zkušenostmi, spoluzakladatelka poradenské společnosti a mentorka programu CzechStarter.
Pět želízek v ohni má Akademie věd ČR ve druhém ročníku akce Transfera Technology Day, jejímž cílem je propojit českou vědu a zdroje technologií s byznysovou komunitou a pomoci vytvořit vhodné podmínky pro vzájemnou spolupráci.
Pravidelně aktualizovaný přehled domácích i evropských dotačních výzev a programů souvisejících s aplikovaným výzkumem a transferem technologií najdete na Portálu transferu AV ČR v rubrice Pro vědce i na webu Akademie. Nemusíte dlouze hledat, CeTTAV vám informace naservíroval na stříbrném podnosu, stačí kliknout.
Jsou texty, ke kterým je dobré se vracet. Po několika měsících na mě na síti LinekdIn mrkla připomínka článku z online workshopu agentury CzechInvest s podtitulem Duševní vlastnictví jako akcelerátor růstu. Své know-how zde sdílela podnikatelka s mnohaletými zkušenostmi Liliana Berezkinová, spoluzakladatelka poradenské společnosti Pipette & Chart a mentorka programu CzechStarter. Z textu přejímáme.
Osvědčený školící program Transferářem snadno a rychle se v září představí v inovované podobě. Změny v obsahu jednotlivých workshopů doprovodí zařazení interaktivních a dynamických prvků. Za 3 měsíce získají jeho účastníci základy transferu, mladé disciplíny z pomezí vědy a byznysu.
7. workshop CTT, pořádal 1. a 2.7. Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci pod záštitou sdružení Transfera.cz. Neformální entrée proběhlo v předvečer akce v centru hanácké metropole. Oficiální program pak začal první prázdninový den prezentací příkladů dobré praxe transferu.
… aneb mezi byznysem a akademickou sférou.
Koncem července přineseme další příběh transferu. VDI monitor měří a vyhodnocuje signály vysokofrekvenčního EKG a stanovuje parametry popisující dyssynchronii práce srdečního svalu.