Transfer znalostí

avcr-logo

PORTÁL TRANSFERU AV ČR

Propojujeme vědu s byznysem

Evropský profesionál

Vedoucí oddělení projektů transferu technologií CeTTAV, kolega Michal Beluský, získal titul evropského profesionála na transfer technologií (RTTP). CeTTAV se tak stal další domácí transferovou kanceláří, jejíž člen tuto prestižní certifikaci získal.

Ocenění uděluje ASTP, evropské sdružení odborníků na přenos znalostí. Síť, která má dvě desítky let zkušeností se vzděláváním a propojováním v oboru pracujících profesionálů.

Co toto ocenění pro tebe znamená?

Toto ocenění pro mě znamená uznání mé práce a úsilí, které jsem transferu věnoval. Je to také ocenění celého našeho týmu v CeTTAV. Je to důkaz, že i česká transferová kancelář může splňovat mezinárodní standardy kvality a profesionality. Jsem rád, že jsem se stal součástí mezinárodní komunity registrovaných profesionálů na transfer technologií, kteří sdílejí stejnou vášeň a zájem o přenos inovací z akademické sféry do společnosti jako já. Toto ocenění je pro mě také podnětem k dalšímu rozvoji a zdokonalování mého odborného profilu a k posilování spolupráce s našimi partnery a klienty.

Jakých pro tebe bylo těch uplynulých deset let v transferu?

V uplynulých deseti letech jsem měl možnost spolupracovat se špičkovými domácími vědci, jejichž nadšení pro vědu a schopnost dívat se na svět přes „sci-fi brýle“ je extrémně nakažlivá. Zároveň mi však kolegové akademici často pomáhají oddělovat zrno od plev a bubliny a marketingové „buzz words“ od skutečného pokroku. Ve své práci jsem se ale setkal i s investory a manažery světových koncernů, z jejichž schopnosti jít při jednání až na dřeň problému často mrazí.

Jsi zapálený cyklista, co mají společného transfer a cyklistika?

Transfer a cyklistika mají společného více, než by se na první pohled zdálo. Obě činnosti vyžadují odvahu, vytrvalost, schopnost přizpůsobit se různým podmínkám a situacím. Občas je to maraton, občas musíš napnout všechny svaly a dostat ze sebe sprint svého života. Podobně jako v cyklistice to však stojí a padá na tom, koho máš ve svém týmu. To je tajemství úspěchu každého cyklistického šampióna a v transferu jsme na tom stejně.