Transfer znalostí

avcr-logo

PORTÁL TRANSFERU AV ČR

Propojujeme vědu s byznysem

Perry Talents otevírá 6. ročník akceleračního programu

Startupový akcelerátor Perry Talents zve inovativní české a slovenské startupy do intenzivního tříměsíčního programu, během kterého budou moci zakladatelé pracovat na svých projektech a zdokonalovat své podnikatelské dovednosti.

Program je otevřen všem technologickým startupům ve fázi pre-seed. Mezi letošní novinky patří 50 000 EUR pro startupy od Perry Talents & Partners, zahraniční bootcamp pro projekty zaměřené na udržitelnost a nová spolupráce s ITAPA, jejímž cílem je inovovat slovenské zdravotnictví prostřednictvím startupů.

Rubrika DOTAČNÍ PROGRAMY PRO APLIKOVANÝ VÝZKUM A TRANSFER TECHNOLOGIÍ nabízí pravidelně aktualizovaný přehled domácích i evropských dotačních výzev a programů souvisejících s aplikovaným výzkumem a vývojem a s uplatňováním výsledků výzkumu v praxi. Naleznete zde i odkazy na již existující platformy výzkumných organizací a podniků umožňující zahájení nových spoluprací a transfer znalostí.

Investice 50 000 EUR a američtí investoři
Nový ročník soutěže Perry Talents začíná v březnu a potrvá tři měsíce. Během tohoto intenzivního období čekají zakladatele workshopy s lektory, individuální mentoring s odborníky z různých oblastí, rozhovory s úspěšnými zakladateli firem, networkingové akce a příprava na závěrečnou prezentaci před investory, která se uskuteční v Bratislavě. Letošní program je však výjimečný tím, že vybrané startupy obdrží od Perry Talents a partnerů hned na začátku programu investici ve výši 50 000 EUR. Podle zakladatelů jde o běžnou praxi špičkových zahraničních akcelerátorů. Cílem je, aby se zakladatelé mohli plně věnovat svým projektům.

Nejnovějším přírůstkem do sítě mentorů a investorů Perry Talents jsou američtí andělští investoři, jako je Bob Lesko, který investoval do podniků jako Twitter, Uber nebo Airbnb a který bude pomáhat startupům v Perry Talents. „Pocházím ze slovenské rodiny z okolí Prešova, která před mnoha lety emigrovala do Spojených států a žiji. Nyní žiji na západním pobřeží USA a za posledních 15 let jsem investoval do společností jako Uber, Pinterest, Twitter, Coinbase, Doordash a mnoha dalších. Rád bych se stal mentorem pro Perry Talents a doufám, že budu pomáhat zakladatelům v oblastech, jako jsou sociální média, fintech, e-commerce a podobná odvětví.“

Startupy zaměřené na udržitelnost půjdou do zahraničí
Další novinkou je, že pro startupy zaměřené na cíle udržitelného rozvoje (SDG) a zdravotnictví nabízí Perry Talents týdenní bootcamp v zahraničí. Ten startupům umožní vyměnit si zkušenosti s podobnými podniky v zahraničí, získat síť kontaktů a navázat mezinárodní spolupráci. Tento bootcamp se bude konat v západní nebo severní Evropě a je také určen pro začínající podniky, které chtějí expandovat na evropské trhy.

Spolupráce s ITAPA na inovacích ve zdravotnictví
Díky spolupráci Perry Talents a ITAPA budou mít nejlepší perspektivní startupy s praktickými inovativními řešeními v oblasti zdravotnictví možnost prezentovat svůj startup před účastníky a porotou na konferenci ITAPA Health&Care v Bratislavě v dubnu tohoto roku. V porotě zasednou odborníci z oboru a také společnosti Perry Talents a ITAPA.
“ Věřím, že podpora startupů je cestou k inovativnějšímu slovenskému zdravotnictví. Hledáme startupy zaměřené na nové diagnostické a terapeutické nástroje pro klinickou a laboratorní praxi, screening a diagnostiku nemocí, datová řešení pro zdravotnictví a pojišťovny a celkově řešení, která zlepšují zdraví populace, “ dodává Andrej Krúpa, spoluzakladatel akcelerátoru Perry Talents.

Spolupráce mezi společnostmi Perry Talents a ITAPA bude pokračovat během červnové jarní konference ITAPA. Vybrané startupy z akceleračního programu budou mít možnost prezentovat se před odbornou i širší veřejností.

„ Inovace jsou hlavním nástrojem hospodářského růstu a cílem ITAPA je posunout Slovensko směrem k moderní a prosperující zemi. Chceme vyvolat celospolečenskou diskuzi o tom, jak urychlit vytváření a využívání inovací. Jsme velmi rádi, že můžeme podpořit praktická řešení od chytrých inovátorů v naší zemi a pomoci tak upozornit na směr, kterému věříme: zlepšování života prostřednictvím přidané hodnoty, kreativity, jednoduchosti a funkčnosti, “ uvedla ke spolupráci s Perry Talents Dana Kršáková, ředitelka ITAPA.

Minulý ročník česko-slovenského akcelerátoru byl zakončen 27. ledna velikým offline eventem Demo Day, kde se startupy představili investorům a kterého se poprvé mohla účastnit i veřejnost. Tam investory i publikum velmi zaujal český startup Tanganica. Mezi další české startupy, které sa na eventu představily patří například Leepa, StreamBee nebo Mileus. V loňském ročníku začínali i zakladatelé Perry Talents Adam Zvada a David Mokoš, kterým se však během programu naskytla možnost dostat se do Ameriky. Jako třetí český startup se tak zúčastnili prestižního amerického akcelerátoru Y combinator s jejich startupem NFT Scoring.

Zájemci o vstup do aktuálního programu Pery Talents, který je pro startupy zcela zdarma, se mohou hlásit do 28. února 2022. Do aktuálního ročníku se mohou zapojit jak slovenské, tak české startupy současně. Program bude probíhat v hybridním režimu. Workshopy a školení budou probíhat online, akce zaměřené na vytváření sítí spolu se závěrečným Demo Day a prezentacemi na konferenci ITAPA budou přizpůsobeny pandemické situaci.

O akcelerátoru Perry Talents
Pery Talents akcelerační program je navrhnutý tak, aby umožnil startupům vystupovat před investory, spojit se se sítí potencionálních klientů a partnerů a získat obchodní know-how od mentorů a lektorů. Vybraným účastníkům programu zároveň poskytuje kanceláře v centru Bratislavy a Prahy. V soutěži CESAwards Perry Talents získal cenu za nejlepší akcelerační program na Slovensku roku 2019, a to na základě hodnocení odborné poroty a hlasování veřejnosti.