„Program je součástí transferářského vzdělávání, které pořádá CeTTAV (Centrum transferu technologií AV ČR), a je určen pro zájemce ze všech pracovišť AV ČR, kteří se transferem zabývají či zabývat chtějí. Cílem je předat účastníkům kurzu základní znalosti a praktické zkušenosti z oboru, ve kterém CeTTAV pracuje více jak 6 let,“ zdůrazňuje Lenka Scholzová, vedoucí CeTTAV.
Inspirováno praxí
Nová verze kurzu se nechala inspirovat interakcí, dotazy a připomínkami účastníků z předchozích kurzů a zařazuje i novinky z oboru. Došlo také k rozšíření některých témat a k jejich seskupení do šesti interaktivních modulů, které lépe vyhovují záměru realizovat kurz během 3 měsíců. Šest jeden a půldenních dynamických workshopů je sestaveno z bloků teorie, ale i praktických cvičení a je zakončeno závěrečnou zkouškou.
Jaká témata kurz přinese? Zájemci se dozví, jak z výsledku VaV udělat produkt, podívají se na něj pohledem marketéra, proberou práva k výsledkům vědecké činnosti, licencování a spin-off a možnosti spolupráce s byznysem.
Přednášet budou všichni členové týmu CeTTAV a jednotlivé tematické bloky obohatí svým pohledem pozvaní externí odborníci. Už nyní nám účast přislíbili Magdalena Křížová, MBA, byznys mentor a M&A poradce a Mgr. Vojtěch Chloupek, Partner at Bird & Bird.
Klíčem je individuální přístup
„Zájem o kurzy je velký, což nás samozřejmě těší. Kapacita je však jen 12 osob. Chceme každému z účastníků vyjít vstříc, dát mu prostor k vyjádření, i odpovědět jeho dotazy. Klíčový je pro nás individuální přístup a vědomí, že si každý z účastníků odnese to, co považujeme za důležité,“ říká Barbora Jedličková, manažerka vzdělávacích programů CeTTAV.
Centrum počítá s opakováním cyklu v příštím roce. Více informací vám nabídne Barbora Jedličková z CeTTAV a oddíl Pro vědce na Portálu transferu AV ČR. Zde naleznete i informace o ostatních školících programech zaměřených na transfer znalostí a technologií.