Transfer znalostí

avcr-logo

PORTÁL TRANSFERU AV ČR

Propojujeme vědu s byznysem

Transferáři z Biologického centra obrazem

„Po dvou letech pandemie a s ní spojených omezení před námi vyvstala otázka, jak pootevřít dveře k firmám, k nové spolupráci, jak oslovit případné zájemce. To byl impuls pro vznik videa, které mělo za cíl zábavnou a srozumitelnou formou sdělit našim potenciálním i stávajícím partnerům, kdo jsme a co děláme,“ říká Petr Maršík, vedoucí Úseku transferu technologií Biologického centra AV ČR.

Úsek transferu se stará o praktické využití výsledků vývoje, šíření znalostí a dovedností, a především o jejich uplatnění v praxi. Ve spotu najdete i kompletní nabídku služeb. Patří mezi ně zajištění ochrany duševního vlastnictví, ověřování a licencování technologií, zabezpečování analýz i smluv s partnery. Ale i spolupráce s firemním sektorem a organizace mezinárodních konferencí.

Video cílí jak směrem ven na firmy, ministerstva, státní správu i samosprávu, výzkumné instituce, tak i směrem dovnitř na výzkumné pracovníky Biologického centra. Spot jasně ukazuje, že věda není pouze o posouvání hranic vědění, ale o jejím přesahu do běžného života.

Transfer technologií na Biologickém centru AV ČR

A na čem teď jihočeští transferáři pracují?

„Na ustanovení prvního spin-off v Biologickém centru AV ČR, na několika licencích a na zahájení poskytování certifikace „Osvědčeno v tropech“ těm produktům, které prošly náročným testováním na naší výzkumné stanici na Papua Nová Guinea. To však zdaleka není vše, jak je vidět také v našem novém videu,“ uzavírá Petr Maršík.