Transfer znalostí

avcr-logo

PORTÁL TRANSFERU AV ČR

Propojujeme vědu s byznysem

Informační zdroje nejen pro transferáře

Pravidelně aktualizovaný přehled domácích i evropských dotačních výzev a programů souvisejících s aplikovaným výzkumem a transferem technologií najdete na Portálu transferu AV ČR v rubrice Pro vědce i na webu Akademie. Nemusíte dlouze hledat, CeTTAV vám informace naservíroval na stříbrném podnosu, stačí kliknout.

Přehled dotačních programů a příležitostí, národních i evropských, zde doplňují také aktuální informace k výzvám. V rámci webového rozcestníku najdete i rubriku Informační zdroje s uvedením stručného popisu a odkazů na jednotlivé výzvy a grantové programy, které pro vás sledujeme.

Autor přehledu analytik CeTTAV Jakub Hruška doplňuje: „Informační rozcestník jsme vytvořili na jaře 2020 jako reakci na záplavu různě publikovaných informací o nových grantových příležitostech na podporu výzkumu a vývoje v boji s pandemii Covid-19. Záměrem bylo vytvořit obsahově stručný, jednoduchý nástroj doplněný odkazy na znění výzev. Po opadnutí „covidových výzev“ jsme se rozhodli web zachovat a vybudovat z něj informační zdroj pro všechny, které zajímají grantové výzvy a příležitosti z oblasti aplikovaného výzkumu, vývoje a transferu technologií vč. podpory spin-off a start-upů.

Naší ambicí je, při zachování prvku jednoduchosti, vytvořit pravidelně aktualizovanou databázi veřejných i komerčních dotačních příležitostí určených pro vědu, akademický výzkum a podporu přenosu výsledků výzkumu do praxe. Databáze splňující tyto ambice na trhu chybí a informace je tak nutné pracně hledat na různých webech. Nyní intenzivně pracujeme na její nové podobě, která přinese lepší uživatelské rozhraní a možnosti vyhledávání a filtrování“.

Budeme rádi, když nám napíšete, jak se vám s tímto zdrojem informací pracuje a co vám chybí. Oceníme i vaši pomoc s tvorbou databáze, např. tím, že nám zašlete tipy na výzvy a granty, které bychom měli do sledování ještě zařadit. Své postřehy posílejte přímo na hruska@ssc.cas.cz