Transfer znalostí

avcr-logo

PORTÁL TRANSFERU AV ČR

Propojujeme vědu s byznysem

TT Actual – Transfer z druhé strany

Před nedávnem jsme na Portálu transferu AV ČR sdíleli článek z online workshopu agentury CzechInvest s podtitulem Duševní vlastnictví jako akcelerátor růstu. Své know-how v něm sdílela podnikatelka s mnohaletými zkušenostmi, spoluzakladatelka poradenské společnosti a mentorka programu CzechStarter.

Text nás zaujal natolik, že nápad pozvat autorku do transferářské diskuse, kterou v CeTTAV pořádáme, na sebe nenechal dlouho čekat. Uhodnete, kdo bude hostem dalšího vydání TT Actual? Pokud ne, čtěte dál.

S kým

O tom, jak je obtížně překonatelná propast mezi akademickým prostředím a byznysem, ví své. V 23 letech si poprvé vyzkoušela byznys v reálném prostředí. Když mluví poznáte zkušenost a nadhled. Zabývá se podporou nadějných startupů a její inovační butik Pipette & Chart pomáhá nadějným firmám uplatnit se na trhu.

Liliana Berezkinová je podnikatelkou a přední poradkyní v oboru nově vznikajících technologií a jejich uplatňování na trhu. Má zkušenosti s vedením a dozorováním společností zaměřených na bio a nanotechnologie. Její doménou je tvorba obchodních modelů a produktových strategií v oblasti léčiv, regenerativní medicíny a kosmetiky. Během své úspěšné kariéry založila a aktivně působila v několika podnikatelských iniciativách, které pomáhají start-upům a malým a středním podnikům dosahovat vysoké vědecké úrovně a tržní konkurenceschopnosti. Její vášní je urychlování projektů v jejich počátečních fázích, vývoj inovativních strategií a internacionalizace firemních subjektů.

O čem

S kým už víte, a o čem bude zářijové vydání transferářské diskusní platformy TT Actual bude? Témata se nabízejí sama. Jaké otázky si zakladatelé nových firem, v našem případě spin-offů, zapomínají klást? Na jaké překážky se musí připravit a jak je překonat? Co musí obsahovat dobrý byznys plán a jak o něm od začátku uvažovat? Pět kroků, které vedou od invence k inovaci aneb kudy se vydat, aby se naplnily cíle. A na závěr si dovolíme s naším hostem zaspekulovat o tématech, která ovládnou trh za 10 let.

Kdy

Neformální prostředí, aktuální témata a zajímaví hosté, to je TT Actual. Platforma pro transferáře z prostředí AV ČR. Těšíme se na vaše dotazy a komentáře, protože obsah TT Actual tvoříte právě vy.

30.9. od 15 do 17 hodin on-line. Vstup pouze po registraci.