Cyklus, určený především pro vědecké pracovníky, nabídl základní orientaci v problematice uplatňování výsledků výzkumu v praxi, dnes známější jako transfer znalostí a technologií.
Duševní vlastnictví ve vědeckém prostředí, výsledek výzkumu a jeho aplikační potenciál, výzkumné spolupráce s podniky nebo licencování výsledků výzkumu, jsou témata, ve kterých se naši vědci zdokonalovali.
A jaká je úroveň znalostí účastníků, vědeckých pracovníků, v oblasti transferu znalostí? „Vždy jsme mile překvapeni. Povědomí je na vysoké úrovni. Vědečtí pracovníci chápou důležitost transferu i jeho procesy a živě se zajímají o příklady z praxe, které pro ně připravujeme,“ konstatuje Barbora Jedličková, manažerka vzdělávání z CeTTAV.
Že mají naši vědci smysl pro humor dokládá odpověď na otázku, co byste si z dnešního webináře rádi odnesli? Odpověď zněla – peníze (na výzkum), a pokud nebudou, pak snadno zapamatovatelné principy hodnocení výsledku.
„Naší snahou je připravovat interaktivní workshopy, které zaujmou a vtáhnou účastníky do procesu výuky. Dobře fungují příklady a zkušenosti z transferové praxe, ankety i výukové hry. Nyní jsme zapojili i Mentimeter, interaktivní prezentační software, který umožňuje pořádat a vyhodnocovat ankety v reálném čase přímo během webináře,“ doplňuje Lenka Scholzová, lektorka a vedoucí CeTTAV. Potvrzuje tím neustále se zvyšující úroveň webinářů. Na otázku odnášíte si, pro co jste si přišli? Zvolilo 85 % účastníků odpověď ano.
Cyklus Vědci nebojte se transferu bude pokračovat zase na podzim. Už nyní probíhá anketa, jejíž výsledky přidělí priority jednotlivým tématům . Na týmu CeTTAV pak bude doplnit program webinářů o nové informace a vymyslet další interaktivní postupy.
Místo závěru zpětná vazba jednoho z účastníků. „Naprosto jednoznačné plus celého bloku byl přístup lektorů; žádné velké oficiality a slova z právnického linga, ale naopak „zákulisní“ informace typu doporučujeme – vyvarujte se.“
Aktuálně vypsané kurzy najdete v Kalendáři akcí na Portálu transferu AV ČR. Pro více informací o jednotlivých kurzech kontaktujte Barboru Jedličkovou z CeTTAV.