Transfer znalostí

avcr-logo

PORTÁL TRANSFERU AV ČR

Propojujeme vědu s byznysem

Tradiční kurz v novém kabátě

Nápadům meze nekladli, inovovali obsah, zvolili hravou formu a pro kurz získali renomované externí lektory. Kdo? Lidé z týmu CeTTAV. Osvědčený školící program Transferářem snadno a rychle, se tak na jaře představí v novém kabátě.

Během 5 modulů v průběhu roku získají jeho účastníci základy transferu, mladé disciplíny z pomezí vědy a byznysu.

„Program je součástí transferářského vzdělávání, které pořádá CeTTAV (Centrum transferu technologií AV ČR), pro všechny pracovníky AV ČR začínající v transferu, kteří se chtějí rychle zorientovat v prostředí TZT. Cílem je předat účastníkům znalosti a praktické zkušenosti hravou interaktivní formou,“ zdůrazňuje Klára Langerová, vedoucí Oddělení rozvoje transferu CeTTAV, které je pod inovacemi podepsáno.

Účastníky čeká řada novinek. Čím jste se nechali inspirovat?

Původní osvědčený model školení jsme obohatili o nové metodiky a doplnili o trendy a inspirace ze zahraničí, např. z ASTP Proton, TTO Circle a z německých vědeckých institucí. Máme v týmu nové kolegy, kteří jednotlivá témata resuscitovali, přepracovali a rozšířili. Workshopy jsou sestaveny z bloků teorie, proložených praktickými příklady a zakončených závěrečnou zkouškou. Původně jsme více pracovali s motivací účastníků, ale s tou již noví transferáři do kurzu přicházejí, takže nyní klademe důraz na konkrétní procesy TZT. Otevřel se nám tím prostor pro větší interakci a řešení konkrétních situací transferu.

Jaká témata se ve workshopech objeví?

Oblíbené téma duševní vlastnictví nově zpracovala Kateřina Peřinová, naše specialistka na tuto oblast. Účastníci se dozví o nejnovějších trendech ze světa rešerší, přípravy a podání přihlášek ochranných známek, průmyslových vzorů, patentů či užitných vzorů (národní, mezinárodní či regionální cestou). Nebude chybět ani volba optimální strategie průmyslově právní ochrany s ohledem na rozsah a náklady s tím spojené. Na modul o licencování bychom pak rádi přizvali externího právníka se specializací na transfer. Nesmím zapomenout ani na byznysový a ekonomický pohled. O ten se podělí Martin Smekal (vedoucí CeTTAV), který má dlouholeté zkušenosti s rozjezdem a řízením firem.

Vloni jsi přednášela, najdeš si i letos čas na předávání zkušeností z oblasti digitálního marketingu?

Určitě ano a už se moc těším. V rámci modulu o marketingu věnuji jeden blok sociální síti LinkedIn a jejímu využití pro popularizaci transferu. Zároveň připravuji dva nové kurzy soft skills, které budou otevřené pro všechny zájemce, nejen pro pracovníky AVČR. Jedná se o „Prezentační dovednosti pro vědce a transferáře“ a „Vyjednávání“.

Máte naplněnou kapacitu?

Kurz je již téměř zaplněn. Tradičně o něj bývá velký zájem. Pár volných míst však ještě máme, tak neváhejte a přihlaste se. Více informací vám nabídne Barbora Jedličková z CeTTAV a oddíl Pro vědce na Portálu transferu AV ČR. Zde naleznete informace i o ostatních školících programech zaměřených na transfer poznatků a technologií.