Lidé jsou klíč
6 vzdělávacích modulů, 6 interních lektorů, 5 hostů z praxe a 83 hodin intenzivní práce. Tolik stručné shrnutí prvního běhu inovovaného školícího programu Transferářem snadno a rychle. Za 3 měsíce prohloubilo jeho 9 účastníků své znalosti v transferu, mladé disciplíně na pomezí vědy a byznysu.
TT Actual – Transfer z druhé strany
Před nedávnem jsme na Portálu transferu AV ČR sdíleli článek z online workshopu agentury CzechInvest s podtitulem Duševní vlastnictví jako akcelerátor růstu. Své know-how v něm sdílela podnikatelka s mnohaletými zkušenostmi, spoluzakladatelka poradenské společnosti a mentorka programu CzechStarter.
Transfera Technology Day podruhé
Pět želízek v ohni má Akademie věd ČR ve druhém ročníku akce Transfera Technology Day, jejímž cílem je propojit českou vědu a zdroje technologií s byznysovou komunitou a pomoci vytvořit vhodné podmínky pro vzájemnou spolupráci.
Informační zdroje nejen pro transferáře
Pravidelně aktualizovaný přehled domácích i evropských dotačních výzev a programů souvisejících s aplikovaným výzkumem a transferem technologií najdete na Portálu transferu AV ČR v rubrice Pro vědce i na webu Akademie. Nemusíte dlouze hledat, CeTTAV vám informace naservíroval na stříbrném podnosu, stačí kliknout.
Duševní vlastnictví a mýty
Jsou texty, ke kterým je dobré se vracet. Po několika měsících na mě na síti LinekdIn mrkla připomínka článku z online workshopu agentury CzechInvest s podtitulem Duševní vlastnictví jako akcelerátor růstu. Své know-how zde sdílela podnikatelka s mnohaletými zkušenostmi Liliana Berezkinová, spoluzakladatelka poradenské společnosti Pipette & Chart a mentorka programu CzechStarter. Z textu přejímáme.
Transfer nově, interaktivně a dynamicky
Osvědčený školící program Transferářem snadno a rychle se v září představí v inovované podobě. Změny v obsahu jednotlivých workshopů doprovodí zařazení interaktivních a dynamických prvků. Za 3 měsíce získají jeho účastníci základy transferu, mladé disciplíny z pomezí vědy a byznysu.
Pokročilá technologie pro neinvazivní diagnostiku srdeční elektro-mechaniky – VDI monitor
VDI monitor měří a vyhodnocuje signály vysokofrekvenčního EKG a stanovuje parametry popisující dyssynchronii práce srdečního svalu. Na jeho vývoji se podílel tým Ing. Pavla Juráka, Ph.D. z Ústavu přístrojové techniky AV ČR. Sálová verze je svým vybavením a provedením přizpůsobena pro práci během implantace kardiostimulátorů. VDI monitor je nyní ve fází experimentálního zařízení s CE certifikací (lze bezpečně připojit na pacienta) a je ověřován na klinických pracovištích.
Komercializace výstupů i Proof-of-Concept
7. workshop CTT, pořádal 1. a 2.7. Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci pod záštitou sdružení Transfera.cz. Neformální entrée proběhlo v předvečer akce v centru hanácké metropole. Oficiální program pak začal první prázdninový den prezentací příkladů dobré praxe transferu.
Vědecký výsledek míří do klinické praxe…
… aneb mezi byznysem a akademickou sférou.
Koncem července přineseme další příběh transferu. VDI monitor měří a vyhodnocuje signály vysokofrekvenčního EKG a stanovuje parametry popisující dyssynchronii práce srdečního svalu.
Softwarové nástroje pro transfer
Softwarové nástroje pro průzkumy trhu, řízení projektů či patentové rešerše, to byla témata dalšího vydání transferářské diskusní platformy TT Actual. On line vydání navštívilo a o zkušenosti se podělilo 21 kolegů z ústavů AV ČR.